Про турнір

Осенний полдень, полдень ясный
Родимой, милой той земли,
Мои где годы расцвели,
Где так напрасно, так несчастно
В недоле бедной протекли;
Т.Г. Шевченко

1. Про турнір

Студентські турнірі фізиків засновані студентами радіофізичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка за зразком турнірів юних фізиків у 2000 р. Перший неофіційний турнір відбувся в Одесі у 2001 р. З того часу турнір, що набув статусу всеукраїнського, проходить кожного навчального року: в Одесі у 2003-2004 р. (ОНУ імені І. І. Мечникова), в Києві у 2005-2011 та 2015-2016 р. (КНУ імені Тараса Шевченка), в Харкові у 2011-2015 р. (ХНУ імені В. Н. Каразіна).
У 2009 році в Києві на базі радіофізичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка відбувся перший міжнародний студентський турнір фізиків. З того часу всеукраїнський турнір набув статусу відбіркового до міжнародного, що проходить, як правило, кожного року в різній країні.

Правила турніру засновані на завчасному розв’язанні та захисті у командній полеміці 17 задач, що обираються міжнародним оргкомітетом шляхом голосування національних оргкомітетів. Задачі є дослідницькими, тому зазвичай не передбачають однозначного розв’язку та точної відповіді. Захист побудований у формі роботи спецради із захисту дисертацій, де команди по черзі виступають в ролі доповідача, опонента та рецензента. Оцінюють виступи команд члени журі, що складається з керівників команд, що представлені на турнірі та науковців, яких обирає оргкомітет турніру.

Команда, що виграє всеукраїнський турнір, представляє Україну на міжнародному турнірі.

2. Документація турніру

XVI ВСТФ відбувається згідно наказу МОНУ, згідно затверджених правил.

Для оформлення відрядження вашої команди та керівників необхідний також інформаційний лист від КПІ. Якщо ваша бухгалтерія вимагає персональне запрошення, то повідомте про це оргкомітет та ми його підготуємо.

3. Задачі

4. Логотип турніру